Bölge Seçimi

Fiyat Aralığı

HEMEN ARA
Sıralama:

Günlük Kiralık

09.08.2017 16:49:43
Günlük Kiralık 

            Günlük kiralık daire kullanım açısından aile ortamında yaşamı devam ettirmeyi sağlayan mekânlar olmaktadır. Çünkü gidilen bir tatil yöresinde veya İş takibi için gedilen bir ilde otel veya pansiyon kiralama işlemine gerek duyulduğunda bu tür yerler kullanım açısından birçok kısıtlama ile karşılaşılabilecek alanlar olmaktadır. Otel pansiyon gibi yerlerde yemek yeme ihtiyacı duyulduğunda belirli bir mekâna gidilmesi ve buradan belirli yemeklerin seçilmesi gerekmektedir. Fakat bunun yanında günlük kiralık daire olarak tuttuğunuz mekânlarda istediğiniz yemek yiyebilir istediğin saatte girip çıkabilir istediğin zaman yatıp kalkabiliriz. Otel ve pansiyonlarda da yatıp kalkma konusunda sıkıntı yaşanmaz fakat yemek ve diğer aktivitelerde kısıtlı olanaklar ortaya çıkmaktadır.

 

 Günlük Kiralık Daire Avantajları

 

            Tatil ve diğer amaçlı yerleşim yerimiz dışında yapacağımız tüm işler için ayrı bir konaklama alanına ihtiyaç duyarız. Bu gideceğimiz yerlerde tek başımıza olduğumuzda kalacak yer konusunda fazla sıkıntı çekmezken kalabalık olduğumuzda bir hayli sıkıntılar ile karşılaşırız. İşte bu tür durumlarda yapılacak en mantıklı konaklama faaliyeti günlük kiralık daireler tutarak sorun yaşamadan istediğimiz gibi ihtiyaçlarımızı görebiliriz. Bu konuda günlük kiraladığımız daireler bizlere sağlayacakları avantajlar olarak;

 

 -Kalabalık ailelerin daha az masrafla konaklama ihtiyacına cevap verecektir.

 -Otel benzeri konaklama alanlarında yemek ihtiyacı için ayrıca mekan tespiti yapmak gerekirken günlük olarak kiralanan dairelerde yemek yaparak bu sıkıntı kolaylıkla çözülecektir.

 -Yatma sorununa karşı tek oda yerine birden çok odaya sahip olan daireler bu açıdan avantaj sağlayacaktır.

 -Terk etme zamanı geldiğinde oteller belirli saat ve zaman kısıtlaması yaparken kiraladığınız daireyi sahibi ile anlaştığınız saatte ve zamanda terk edebilirsiniz.

 -Günlük olarak kiralanan dairelerin kullanım alanı açısından daha geniş alanlar kiralayanlara sunulmaktadır.

 -Hareket alanı açısından daha rahat ve serbest dolaşma imkanı sağlamaktadır.

 -Temizlik ve hijyen açısından sürekli sirkülasyon olmamasından dolayı daha temiz ortamlar olmaktadır.

 

 Günlük Kiralık Daire Fiyatları

 

            Günlük olarak kiralanan dairelerin kalma süreleri ve ödenecek tutarlar tamamen daire sahipleri ile yapılacak anlaşmaya bağlıdır. Sürekli gelinen bir mekan ise günlük kiralık daire ücreti daha özel fiyatlar olacaktır. Bu gün tatil yörelerinde faaliyet gösteren günlük kiralık daire fiyatları günlük 80TL ile 300 TL arasında değişim göstermektedir. Bu fiyatlar özellikle daire sahiplerinin kendi belirlediği fiyatlar olmaktadır. Daha ucuz günlük kiralık daireler bulunabilirken daha fazla fiyat verilen deniz kenarında dairelerde bulunabilmektedir. Bu konuda seçim yaparken çevreden öncelikle kısa bir bilgi alınması daha ucuz günlük kiralık daire bulmanıza olanak sağlayacaktır.

 


Yazar: Abbas Yolcu

YORUMLAR

Yorum yapmak için giriş yapın veya kayıt olun.


  • Şakir K.. ; Günlük kiralık daireler bence otellerden daha uygun ve daha konforlu. Cep yakmayan günlük kiralık dairelerin biraz daha geliştirilmesi gerekiyor bence.