Bölge Seçimi

Fiyat Aralığı

HEMEN ARA
Sıralama:

Günlük Kiralık

İstanbul

09.08.2017 16:49:43
İstanbulİstanbul Ve Güzellikleri...

 

            Dünya'nın açık hava müzelerinden biri olan İstanbul, tarihi güzellikleriyle ve etkileyici doğasıyla, görülmeye değer özelliklere sahiptir. Bizans imparatorluğuna ve Osmanlı İmparatorluğuna beşiklik eden İstanbul, taşı toprağı tarih kokan bir şehirdir. Altı asır Osmanlı'nın başkenti olmuştur ve dünya İstanbul'dan yönetilmiştir.

 

 Galata Kulesi ve Galata Köprüsü

 

            Tarihsel özelliklere sahip olan galata köprüsü, restoranlarıyla meşhur bir yerdir. Köprünün altındaki restorantlarda, denizin keyfini çıkarabilirsiniz. Galata kulesinde kahvaltı keyfi de, unutulmaz anılar yaşatabilir. Beş yaşından büyüklerin ücrete tabi olduğu galata kulesi hizmetleriyle, eşsiz manzaranın keyfini çıkarabilirsiniz.

 

 İstanbul ve Yavuz Sultan Selim Köprüsü

 

            Avrupa ve Anadolu Yakasını birleştiren bu köprüler, İstanbul'un simgesi haline gelmiştir. İstanbul denilince ilk akla gelen İstanbul ve Yavuz Sultan Selim Köprüleridir. Bu köprülerden geçerken, İstanbul'un mükemmel manzarasını çok net görebilirsiniz.

 

 Rumeli Hisarı

 

            Bu hisar, İstanbul'un fethi esnasında, Anadolu Hisarının karşısına, Fatih Sultan Mehmet Han tarafından yaptırılmıştır. Gemilerin çekilmesi için yapılan bu hisar, turistik gezinti planınızda bulunması gereken şaheserlerden biridir. Deniz ve tarih iç içe girmiştir.

 

 Çırağan Sarayı

 

            Bu saray, Beşiktaş sarayı olarak da bilinmektedir. Sultan Abdülaziz Han tarafından yapılmıştır. Osmanlı siyasetine beşiklik eden bu saray, tarihi gezintileri sevenler için, iyi bir seçenektir.

 

 Kapalı Çarşı

 

            İstanbul'un asırlardır ticaret merkezi olan bu çarşı, tarihi özellikleriyle ve çok çeşitli ticaret merkezleriyle, İstanbul'un manevi beldelerinden biridir. Kapalı Çarşı'ya uğramadan, gezintinizi bitirmeyin.

 

 Süleymaniye Camii

 

            Mimar Sinan'ın şaheserlerinden biri olan bu eser, asırlarca, Müslümanların yönetim merkezi olarak kullanılmıştır. Osmanlı'da ayrı bir muhtarlık olmadığı için, din ve devlet işleri, diğer bütün sosyal hayat ile ilgili işlemler, merkez camilerden yönetilmiştir.

           

            Balat, Cihangir, Bebek sahili, Emirgan Korusu, Gülhane Parkı, Dolmabahçe Sarayı, Süleymaniye Hamamı, Cağaloğlu Hamamı, Çamlıca Tepesi, Fatih Korusu, Yedi Kule Hisarı, Hidiv Kasrı, Panorama 1453 müzesi, Kız Kulesi, Şile Deniz Feneri, Kilyos Plajı, İstanbul Akvaryum, Vailand Park, Adalar, Yerebatan Sarnıcı, Kuzguncuk Evleri ve Laleli Taşhan gibi birçok gezilmesi gereken yerleri, gezmeniz gerekir.

 

 Ayasofya Camii

 

            Fatih Sultan Mehmet Han, İstanbul'un fethinde, Ayasofya Kilisesi'ni, Camiye çevirerek, ibadete açmıştı. Bulunduğu bölgenin belediye binası ve ibadethanesi olan Ayasofya Camisi, günümüzde müzeye çevrilmiştir.

 

 Sultan Ahmet Camisi

 

            Osmanlı şaheserlerinden biri olan bu cami, İstanbul'un simgelerinden biridir. Tatil için İstanbul’daki günlük kiralık daireler kategorisindeki mekanınızdan, gezmeye çıktığınız zaman, buraya uğramayı ihmal etmeyin. Tarih kokan ve aslımızı bize hatırlatan bu cami, öz kültürümüzün mirası olarak bize kalmıştır. Asırlarca Osmanlı'nın merkezlerinden biri olarak hizmet veren cami, günümüzde sadece namaz kılınan bir ibadethane görünümündedir.


Yazar: Abbas Yolcu

YORUMLAR

Yorum yapmak için giriş yapın veya kayıt olun.