Bölge Seçimi

Fiyat Aralığı

HEMEN ARA
Sıralama:

Günlük Kiralık

İstanbul / Pendik

14.08.2017 14:32:31
Pendikİstanbul'un Doğu bölgesinde bulunan ve merkez olarak en önemli ilçelerinden biri haline gelmiş olan Pendik, özellikle geçmişten bugüne birçok farklı medeniyetin kültürünü bir araya toplamış ve kaynaştırmış bir ilçe olarak dikkat çekmektedir. Tarihi M.Ö. 5 bin yıllarına kadar uzanan Pendik, o dönemden bu zamana kadar ulaşabilmiş birçok tarihi ve kültürel doku içerisinde görülmesi gereken büyük bir zenginliği barındırmaktadır.

 

            Anadolu'nun en eski yerleşim merkezlerinden ve kültür alanından biri olarak bilinen İstanbul'un bu büyük ilçesi, her yıl yoğun bir yabancı ve yerli turist akınına uğramaktadır. Bunlar arasında en eski yerleşim alanlarından biri olan Pendik Höyüğü, Arkeolojik sit alanı olarak Anıtlar Yüksek Kurulu bünyesinde koruma altına alınmış ve bu konuda büyük bir titizlik gösterilmiş durumdadır. Tarihin başlamadığı dönemlere kadar inen Pendik Höyüğü, büyük bir tarihi eseri alanı ve yapıyı barındırmaktadır.

 

 Pendik'te Gezilecek Farklı Tarihi Alanlar

 

            Bizans dönemine kadar uzanan ve günümüze kadar gelen, İstanbul'un en yüksek tepesi olarak geçen Aydos Tepesi üzerinde bulunan Aydos Kalesi, Mutlaka gezilip görülmesi alanlar arasında ön plana çıkmaktadır. Hatta bu yer halk arasında Keçi kalesi olarak da bilinmektedir. Pendik Bizans dönemine ait olan tarihi ve kültürel yapılarla daha çok dikkat çekmektedir. Bunlar arasında Temenye bulunmaktadır. Temenye tarihi alan içerisinde Saint Jean baptist Kilisesi, yani Hz. Yahya Kilisesi olarak da bilinen kilise, Ayios İyoanis Prodromos Yazmaları ile birlikte yine bu döneme ait birçok farklı mezarlık alanlarını görebilir ve tarihi dokusu çok fazla bozulmamış bu yerleri büyük bir keyif içerisinde keşfedebilirsiniz. Üstelik bunları bir gün yerine birkaç günde rahatça yapabilmek için Pendik günlük kiralık Daire seçeneklerini tercih edebilir ve güvenilir bir konaklama sağlayabilirsiniz.

 

 Pendik'te Eski Döneme Ait Mezarlıklar ve Konak

 

            Dünyanın en eskiye dayanan uygarlıklarına ve onların getirdiği kültürleri bugüne kadar taşımış ve tarihi eserler olarak görsel açıdan da getirebilmiş olan Pendik, aynı zamanda farklı dönemlere ait birçok tarihi Mezarlığa da ev sahipliği yapmaktadır. Özellikle Bizans Mezarlığı olarak bilinen ve Pendik’teki en önemli tarihi kalıntılara sahip olan bu yeri mutlaka gelip görmelisiniz. Pendik’in en dikkat çeken tarihi kültürlerinden biri de Sultan Konağı’dır. Her yıl şehrin büyük bir turist akınına uğramasına en büyük katkılardan birini yapan Sultan Konağı, Osmanlı döneminde Sultan Abdülmecit tarafından yaptırılmıştır. Zengin tarihi yapıları ve kültürel dokusu bozulmamış alanları rahatça gezmek için Pendik günlük kiralık ev çeşitleri arasında bir seçim yapabilir ve konfor içerisinde bir konaklama sağlayabilirsiniz.

 


Yazar: Abbas Yolcu

YORUMLAR

Yorum yapmak için giriş yapın veya kayıt olun.