Bölge Seçimi

Fiyat Aralığı

HEMEN ARA
Sıralama:

Günlük Kiralık

İstanbul / Şişli

18.08.2017 16:50:37
ŞİŞLİŞişli, İstanbul'un çekim merkezidir. Avrupa yakasında yer alan bir ilçemizdir. İlçemize bağlı 25 mahalle vardır. Sınırları Beşiktaş ve Kağıthanedir. Çok meşhur olan ilçemizin sahile kıyısı bulunmamaktadır. Buna rağmen çok eski tarihe sahip olan şişli hala büyük bir ticaret merkezi olarak kabul edilmektedir. 1954 yılında ilçe olan Şişli, 1987'de Kağıthane'ninde ilçe olmasıyla ikiye bölünmüştür. Başlarda engebeli arazisi olan Şişli daha sonra tüneller ile Taksim ve Mecidiyeköy'ü içine alarak bugünkü halini almıştır. Coğrafi konumuyla tarihin her aşamasında yer almış İstanbul kültürünün buluştuğu ortak noktadır. Asya ve Avrupa'ya köprü olmuş, doğu ve batının selamlaştığı nokta haline gelmiştir. Bugün Şişli İstanbul'un iş,finans,alışveriş ve gelişmiş konaklama imkanları ile dikkat çekmektedir. Şişli günlük kiralık daire fırsatlarıyla, uygun fiyatlar ile rahatça konaklama yapılabilir.

 

 

Şişli'de Görülmesi Gereken Mekanlar ;

 

Tarihi geçmişi ile birçok eseri bulunan Şişli'de sınırsız sayıda görülmeye değer mekan bulunmaktadır. Şişli görülmesi gereken mekanların ilk sırasında Alışveris Merkezleri bulunmaktadır. Her gün binlerce misafirini ağırlayan Cevahir Alışveriş Merkezi birçok yerli ve yabancı turist tarafından ziyaret edilmektedir. Eğer avm gibi kapalı alanlar da kalmak istemiyorsanız Nişantaşı Caddesi'de gezebileceğiniz mekanlar arasındadır.

 

Tarihi Şişli Camii'sine gidebilir tarihi yapıyı inceleyebilir ve yanındaki güvercinlere yem vererek güzel bir görüntü ile karşılaşabilirsiniz. Ayrıca Mustafa Kemal Atatürk'ün bir süre konakladığı mekan günümüzde Atatürk Müzesi olarak meraklılarına çok güzel bir anı yaşatabilecek, Atamızın yaşam hikayesinin adeta gerçeğe uyarlanmış halini görebileceğiniz bir müzeye uyarlanmıştır.1949 yılında hizmete açılmıştır.

 

 

Abide-i Hürriyet Anıtı : Türkiye'nin ilk ulusal anıtıdır. Önemli bir yapıt olan Abide-i Hürriyet Anıtı gezilebilecek çok önemli mekanlardan birisidir.

 

 

Maçka Demokrasi Parkı : Bu park diğer parklara nazaran tamamen yeşillikler içinde çok güzel görüntüsünün yanında ilçenin oksijen kaynağıdır. Buraya uğradığımda gerçekten o temiz havayı ciğerlerime soluduğumda şehir içinde soluduğum havadan farklı ve temiz olduğunu hissettim.

 

Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu : 4 bin kişilik kapasitesi olan Açıkhava Tiyatrosu 1947 yılında hizmete açılmıştır. Buraya geldiğiniz de gerçekten Tiyatro kavramının ne kadar önemli ve açık kaynak olduğunu hissedecek ve değer verilmesi gereken bir dal olan Tiyatro gerçek yaşanmış hikayeler ile canlandırılmaktadır. Sadece ilçenin değil İstanbul'un en önemli mekanlarından birisidir. Nefes kesen gösterileri ile adeta kendinizi büyülü bir dünyada hissediyor, 1900 lü yılların havasında buluyorsunuz.

 

Şişli 1954 yılında ilçe statüsünü kazandı fakat burada bulunan Halis Kenan(89) amcamızla konuşmamızda geçen ve kendisi bizzat şahit olarak görmüş, 1954 yılında çok az yerleşim olduğunu ve 19.yüzyılın sonlarına doğru bölgede kurulmaya başlanan konaklar ile bugünkü elit bir semt olma yolunda ilerlediğini dile getirdi.

 

 

 


Yazar: Abbas Yolcu

YORUMLAR

Yorum yapmak için giriş yapın veya kayıt olun.