Bölge Seçimi

Fiyat Aralığı

HEMEN ARA
Sıralama:

Otel

İstanbul / Bakırköy

09.08.2017 16:49:43
BakırköyBakırköy, İstanbul için en önemli olan yaşam ve kültür bölgelerinden bir tanesidir. Birçok insanın akın ettiği ve gezmek istediği bu ilçe Avrupa yakasında yer almaktadır. Bizans zamanında bile var olan Bakırköy, günümüze birçok tarihi mekanın ve eserin ulaşmasına aracılık etmiştir. Bakırköy denince akla kafeler, eğlence yerleri ve insanların keyifli vakitler geçirdiği Bakırköy sahili gelmektedir. İnsanların buluştuğu ve vakit geçirdiği bu sıcak mekan, bu yönü ile birçok turistin akınına uğramaktadır. Bakırköy sıcaklığı ve eğlenceli yapısı ile ön planda olan bir ilçedir.

 

            Tarihi evleri ve denize açıla sahili insanların buraya gelmesine ve gezmek için bile olsa uğramalarına neden olmaktadır. Bakırköy, eğlenceli olmasının yanı sıra konum olarak da merkezi bir yerdedir. Zeytinburnu ve Bahçelievler gibi önemli ilçelere yakın olan Bakırköy, ismini tam olarak 1925 yılında almıştır. Roma döneminde bile eğlence mekanı olarak görülen bu lalan tarih boyunca birbirinden farklı isimler almış olsa da son ismi Bakırköy olmuştur. Bakırköy’ün merkezi bir yer olmasının başlıca sebebi ulaşımın avantajlı oluşudur. Deniz yolu ve otobüsler ile gelinebilen Bakırköy oteller ve konaklama açısından da son derece avantajlı olan ilçelerdendir. İçeriğinde barındırdığı birbirinden farklı ve kaliteli otelleri ile birçok kişinin dikkatini çektiği bilinmektedir.

 

 Bakırköy’de gezilmesi gereken yerler

 

            Bakırköy, gezme denince akla gelen ilk ilçelerden bir tanesidir. İlçede gezilebilecek ve mutlaka görülmesi gereken birçok mekan ve eser bulunmaktadır. Mutlaka görülmesi ve fotoğraflanması gereken Bakırköy mekanları aşağıdaki gibidir;

 

 -Özgürlük meydanı: Bu meydan için Bakırköy’ün kalbi denmektedir. Oldukça geniş bir alan olan bu meydan, yılın belli dönemlerinde konserlere ve etkinliklere ev sahipliği yapmaktadır. Meydanın çevresinde buluşmalar ve dinlenmeler için ideal olan birçok restoran ve kafe bulunmaktadır.

 -Sahil: Bakırköy sahili ile ön planda olan ilçelerden bir tanesidir. Bakırköy’e gelindiğinde sahile uğramadan gidilmemesi tavsiye edilmektedir. Özellikle yazları oldukça kalabalık olan sahil keyifli vakit geçirmek için ideal olan alanlardan bir tanesidir.

 -Zuhurat Baba Türbesi: Bakırköy’ün en önemli mekanlarından bir olan Zuhurat baba türbesi, Bakırköy’e adım atan herkesin görmesi gereken önemli yerlerden bir tanesidir. Farklı atmosferi ile herkesi etkileyen türbe, Bakırköy’ün simgelerinden bir tanesidir.

 

 Bakırköy konaklama

 

            Bir ilçe için en önemli noktalardan bir tanesi de konaklamadır. Bakırköy konaklama açısından son derece zengin imkanlara sahip bir ilçedir. Sahile olan yakınlığı ve eşsiz mekanları ile konaklama için ilk tercihlerden biri Bakırköy otel seçenekleri, hemen hemen herkes için uygundur. Bakırköy’de yapılan konaklamanın avantajlı olmasının sebebi ulaşımın hem kara hem de deniz yolu ile yapılıyor oluşudur. Böylece yalnızca Bakırköy değil daha birçok önemli ilçe kolaylıkla gezilecektir.


Yazar: Abbas Yolcu

YORUMLAR

Yorum yapmak için giriş yapın veya kayıt olun.